Fairtradové Vánoce

Gymnázium Chotěboř, které usiluje o titul Fairtradová škola a zároveň je zapojeno do projektu Menu pro změnu v rámci již druhé obhajoby prestižního titulu Ekoškola, nadělilo ve čtvrtek 22. prosince všem zúčastněným pod stromeček nabité odpoledne v podobě Fairtadových Vánoc.

Budovou gymnázia se rozezněly koledy v podání školního sboru, které již v úvodu přinesly příjemnou vánoční náladu. Úsměvy na tvářích všech přítomných vykouzlila také další následující hudební vystoupení střídající se s rozmanitými přednáškami z řad profesionálů i žáků. Vše od začátku až do konce doprovázely pestré aktivity, kterými byly Maraton psaní dopisů, vánoční dílna, promítání filmů, plné obchůdky a Fairtrade kavárna. Za výrobky, které byly vyrobeny v dílně, jsme ve spolupráci s paní Jouklouvou z Patchworku Iva zakoupili certifikát skutečného dárku jednoho včelího úlu a certifikát v hodnotě 450 Kč v programu Školy organizace Člověk v tísni, o. p. s.

Vůně čaje, čokolády, kávy a nejrůznějšího domácího vánočního cukroví doplňující hudební čísla, hravé činnosti a poslech zajímavých informací vytvořily tu pravou atmosféru Vánoc. Hosté si mohli vše vychutnat a užít si tak klid, jenž má během svátků panovat.

Tímto děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě této akce, jež se díky dlouhým a složitým přípravám vydařila, což bylo úspěchem zejména chotěbořské skupiny Amnesty International a Ekoklubu Gymnázia Chotěboř. Nakonec velmi děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás svým příchodem ve všech směrech podpořili a přispěli i na dobročinné účely, a doufáme, že si akci také náležitě vychutnali.

Aneta Jirková 2. A, Gymnázium Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)