Fairtradové Vánoce

Gymnázium Chotěboř, které usiluje o titul Fairtradová škola a zároveň je zapojeno do projektu Menu pro změnu v rámci již druhé obhajoby prestižního titulu Ekoškola, nadělilo ve čtvrtek 22. prosince všem zúčastněným pod stromeček nabité odpoledne v podobě Fairtadových Vánoc.

Budovou gymnázia se rozezněly koledy v podání školního sboru, které již v úvodu přinesly příjemnou vánoční náladu. Úsměvy na tvářích všech přítomných vykouzlila také další následující hudební vystoupení střídající se s rozmanitými přednáškami z řad profesionálů i žáků. Vše od začátku až do konce doprovázely pestré aktivity, kterými byly Maraton psaní dopisů, vánoční dílna, promítání filmů, plné obchůdky a Fairtrade kavárna. Za výrobky, které byly vyrobeny v dílně, jsme ve spolupráci s paní Jouklouvou z Patchworku Iva zakoupili certifikát skutečného dárku jednoho včelího úlu a certifikát v hodnotě 450 Kč v programu Školy organizace Člověk v tísni, o. p. s.

Vůně čaje, čokolády, kávy a nejrůznějšího domácího vánočního cukroví doplňující hudební čísla, hravé činnosti a poslech zajímavých informací vytvořily tu pravou atmosféru Vánoc. Hosté si mohli vše vychutnat a užít si tak klid, jenž má během svátků panovat.

Tímto děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě této akce, jež se díky dlouhým a složitým přípravám vydařila, což bylo úspěchem zejména chotěbořské skupiny Amnesty International a Ekoklubu Gymnázia Chotěboř. Nakonec velmi děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás svým příchodem ve všech směrech podpořili a přispěli i na dobročinné účely, a doufáme, že si akci také náležitě vychutnali.

Aneta Jirková 2. A, Gymnázium Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)