„Já něco umím a ukáži svůj talent“ ve finále

Poslední část celého projektu proběhla od 26. května do 3. června na naší partnerské škole v německém městě Werder nad Havelou. Všichni jsme se velmi těšili, protože již v Česku se z nás stali velmi dobří přátelé.
„Já něco umím a ukáži svůj talent“ ve finále

V průběhu týdne jsme měli skvělý program, jak ve škole, tak i různě po Německu. Ve škole jsme nejprve procvičili to, co jsme se naučili již v první části projektu v Česku a ještě jsme k tomu pár věcí přidali.

Werder 2024

Také jsme se již v Česku, na konci projektu, rozdělili do čtyř skupin. Každá skupina si vyzkoušela něco jiného. Někdo si zahrál krátké divadlo, jiní se zase naučili hrát na boomwhackers. Pár lidí vylepšilo cup song a jiní vařili. To jsme následně předvedli ve čtvrtek rodičům a naše vystoupení sklidilo velký potlesk.

V průběhu týdne jsme také navštívili lanový park nedaleko Werderu a některá německá města. Byli jsme například v Postupimi, kde jsme si prošli park Sanssouci. Také jsme prošli celé centrum Berlína a dokonce jsme se podívali na berlínský televizní vysílač. Náš společný program jsme v pátek zakončili výletem k Baltskému moři ve městečku Warnemünde. I přes velmi studenou vodu se někteří z nás vykoupali.

O víkendu jsme měli každý jiný program v hostitelských rodinách, ale nedělní odpoledne jsme znovu strávili společně u grilování. Dokonce jsme si vyzkoušeli sailing po jezeře.

Cely týden utekl velmi rychle a stala se z nás ještě lepší parta kamarádů. Teď už se můžeme jenom těšit, až se zase společně setkáme, ať už v Česku nebo v Německu.

Děkujeme městu Chotěboř za spolufinancování našeho projektu. Více informací o projektu a fotky najedete na našich webových stránkách: https://www.gch.cz/nemecko/

Šárka Bukáčková, účastníce projektu z třídy kvinta

Logo Erasmus+

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)