Sportuj a pomáhej na Gymnáziu Chotěboř

Dne 24. 3. 2017 se uskutečnil v době od 15.00 – 22.00 hodin sedmý ročník nejen sportovní a dobročinné akce Sportuj a pomáhej. Letitou tradicí se stala spolupráce s organizací MOST, o.p.s., která se zaměřuje na pomoc Tibetu. Letos byla podpora zacílena na vzdělávání malých buddhistických mnišek z kláštera Kowang v severoindickém Himálaji. Kowang je důležitým vzdělávacím centrem pro dívky z okolí. Škola má kapacitu čtyřicet buddhistických mnišek.

Hlavními pořadateli byli studenti školní skupiny Amnesty International a Ekoklubu Gymnázia Chotěboř spolu s vyučujícími. Výrazným způsobem se spolupodílely Dobrá společnost, Benediktus (komunita lidí s mentálním postižením), Iva Jouklová, Klub Šalamounek a Lea Burkoňová z Rodinných aktivit.cz.

Ve velké tělocvičně probíhaly  školní turnaje  v přehazované,  florbalu, futsalu, trénink badmintonu a volejbalu.  Velmi očekávaná byla  vystoupení několika  milých hostů a jejich skupin (Chotě Crew, m.P.F.D.crew Chotěboř, LA Team SK Buttula, JK Dance Team Chotěboř, gymnastický oddíl pod vedením  Jany a Martiny Májových, mažoretky Pomněnky Šlapanov, TK Ella a Karatedo show: Rudolf Foršt).

V malé tělocvičně jste si mohli zacvičit aerobik s Aničkou, streetdance s Luckou, Ivet a Eliškou, pohybové hry pro děti ve věku 2-6 let s Leou Burkoňovou, vyzkoušet africké rytmy pro všechny s Hanou a bubeníkem Václavem.  Dále protáhnout záda při skupinovém cvičení s elastickým lanem pod vedením Ondřeje Palána, vyzkoušet piloxing s Blankou, nebo se zúčastnit tanečního casina s TK Ella.

V době od 15 – 18 hodin byla k dispozici horolezecká stěna s certifikovanými instruktory a posilovna.

Přízemí staré budovy chotěbořského gymnázia nabízelo poněkud klidnější aktivity. V Dílnách na férovku jste si mohli ozdobit perníčky nebo vyrobit jarní dekorace. Zkrátka nepřišly ani nejmenší děti. Během okamžiku se jejich obličej proměnil v kočičku, pejska, žirafu či jiné zvířátko. Férové obchůdky nabízely jako již tradičně výrobky o.s. Benediktus a produkty Fairtrade. Jako novinku jsme letos nabízeli prodej a ochutnávku regionálních a farmářských delikates z Farmy Bezděkov, ZS Vilémov, Přírodní zahrady Zastrání a firmy Tilo „koření života“.  V Amnesty Café jste mohli ochutnat  kávu, čaj a čokoládu ve Fairtrade kvalitě.  Čerstvé mléko nám poskytla farma Frűhbauerových z Peršíkova. Výjimečnost kavárny byla dána také přípravou občerstvení. V rámci akce Upeč  pro Tibet naše studentky a jejich maminky a babičky napekly mnoho sladkých i slaných dobrot, po kterých se doslova a do písmene „jen zaprášilo“.

Nejen jídlem živ je člověk, ale také trochu duchovna potřebuje k svojí existenci. Proto nechyběla Mudrovna, kde se prezentovali jednotliví organizátoři a spoluorganizátoři.  Se zájmem jsme si vyslechli přednášku Bc. Tomáše Přichystala z partnerské organizace MOST, o.p.s. týkající se aktivit  v Tibetu. Poté mudrovna patřila promítání filmů s tibetskou tematikou.

Díky Dobré společnosti jsme mohli nabídnout pestrý program i nejmenším dětem. V Herně  probíhalo  zážitkové čtení a rytmické a pohybové hry. Nechyběla ani oblíbená Jojo show s Mírou.

Po celou dobu akce bylo  možné si prohlédnout výstavu Pohádky tibetu očima českých ilustrátorů, kterou nám zapůjčil spolek Lungta.

Zkrátka a dobře – páteční odpoledne a večer se na chotěbořském gymnáziu cvičilo, tancovalo,  zdobilo, malovalo,  nakupovalo, jedlo a pilo z několika velice dobrých důvodů.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli byť jen malým dílem do celkově vydařeného dne. Při dvacetikorunovém vstupném jsme vybrali celkem  14 821 korun.  A  jen tak na okraj, vypili jsme 17 litrů výborného mléka, ochutnali na třicet druhů řezů, závinů, cukroví a buchet.

Díky.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)