UNICEF na Gymáziu Chotěboř

V rámci semináře ze společenských věd jsme dostaly za úkol pozvat k nám na gymnázium osobu, která je pro nás zajímavá. Dlouho jsme přemýšlely, koho pozveme. S pomocí Amnesty International jsme docílily úžasné věci. V pátek 12. 5. 2017 k nám zavítala ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Přednáška obsahovala zajímavé informace přímo o organizaci, ale také vlastní zážitky a zkušenosti. Pro zpestření přednášky si paní Gomba připravila i názorné ukázky jako například měřítko podvýživy, nebo levný doplněk stravy, který se podává dětem při podvýživě. Tyto ukázky, různá videa, obrázky a hlavně příjemné vystupování paní ředitelky zajistilo zajímavou přednášku, která všechny přítomné zaujala.

Velice nás překvapilo, v kolika nebezpečných situacích se spolupracovníci UNICEF ČR naskytli. Například je pronásledoval klan rebelů, ocitli se bez svých osobních věcí, bez auta, bez peněz v prostředí, které neznali. Určitě je těžké pomáhat dětem, když lidé v jejich okolí si to nepřejí. Příběhy dvou dětí, se kterými jsme se blíže seznámili, nás předvědčily o tom, že i malá pomoc může změnit životy lidí, a proto je jejich práce a odvaha tolik důležitá.

Pavla Gomba
 

Jsme velice nadšeny z toho, že jsme na přednášce z dobrovolných příspěvků vybrali neuvěřitelných 1700 Kč. Za tyto peníze jsme adoptovali 2 panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).  Zbylé peníze jsme investovali do vakcíny proti dětské obrně.

Ve všech z nás odpoledne s paní ředitelkou zanechalo spoustu emocí. Některé byly smutné, některé veselé. I přesto to byl neuvěřitelný zážitek a těšíme se na další setkání se zajímavými osobnostmi.

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)