Andere Länder – andere Sitten?

ein interkultureller Austausch der Traditionen im Programm Erasmus+
Andere Länder – andere Sitten?

Logo Erasmus+

V předvánočním čase měla být řada našich studentů v Německu na výměnném pobytu ve městě Werden. Kvůli koronaviru a špatné epidemické situaci v Německu, nám návštěvu u našich nových přátel musely nahradit online schůzky a vytváření projektů ve virtuálním prostředí.

Na počátku týdne se naše skupina sešla v učebně, kde jsme měli možnost poprvé spatřit naše zahraniční partnery „naživo“. Ačkoliv jsme s nimi již nějakou dobu komunikovali přes sociální sítě, s napětím jsme se těšili na osobní setkání. Dvě schůzky byly společné a jedna pouze s určenými partnery. Němečtí studenti si pro nás připravili německou písničku, kterou přeložili i do češtiny. My jsme pro ně měli připravené prezentace o nás, našich významných dnech a státních svátcích a o typicky českých vlastnostech i tradicích.

Díky online setkáním jsme se s našimi partnery lépe poznali a nyní se již těšíme, že před velikonočními svátky nás navštíví v České republice a v našich domovech spolu strávíme společný čas a poznají naše rodiny, kamarády a zvyky. Poté bychom měli i my navštívit jejich rodiny a školu.
Celý projekt doposud provází veselá nálada, chuť vzájemného poznávání našich kultur a to vše za velké podpory našich profesorů Mgr. Tomáše Scholze a Mgr. Pavla Pokorného.

Fotky je možno zhlédnout na facebooku školy nebo v galerii na stránkách školy: https://gymnaziumchotebor.rajce.idnes.cz/Traditionen_-_Projekt_Erasmus/

Kateřina Běloušková, kvarta

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)