Beseda s panem Mgr. A. Křoustkem z Bílého kruhu bezpečí

V úterý 12. 10. 2021 se k nám přijel podívat pan Mgr. Antonín Křoustek z Bílého kruhu bezpečí z Jihlavy. Jedná se o organizaci, která pomáhá obětem domácího násilí a trestných činů. Program je součástí prevence sociálně patologických jevů a zúčastnila se ho kromě naší septimy také 3. A. Beseda byla velice zajímavá a poučná.

Pan Křoustek je bývalý policista a vysvětlil nám problematiku, kterou se zabývá v poradně v Jihlavě. Dlouhou dobu se věnoval zvláště zranitelným obětem, poskytoval jim poradenství, doprovázel je k výslechům, k soudu. Prezentaci doplňoval o zajímavé životní zkušenosti a případy, a tak jsme se dokázali do obětí násilných činů lépe vcítit. Všechny příhody měly silný příběh, ale pan Křoustek dokázal i zavtipkovat, a tak vytvořil příjemnou atmosféru i při probírání tak silného tématu.

Představení problematiky však nebylo to jediné, čím nás chtěl obohatit, dva z nás si vyzkoušeli pomocí scének, jaké je to v takovém vztahu žít, a pak jsme byli obeznámeni s tím, jak toto chování včas odhalit.

Co se mi na celé přednášce líbilo nejvíce, byly rady, jak pomoci člověku, který s podobnými problémy v domácnosti zápolí. Je prý důležité ho vyslechnout a popřípadě ho rovnou poslat do poradny, třeba právě k panu Křoustkovi do Jihlavy.

Barbora Střípková, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)