Divadelní festival v němčině se konal – interaktivně, live a online! A studenti Gymnázia Chotěboř se zúčastnili!

Výlet do německého Bautzenu (Budyšína) s návštěvou divadelní hry v němčině se stal pro studenty Gymnázia Chotěboř již tradicí. Plánovaný byl i na letošní září, pandemie koronaviru nám ale divadla uzavřela.

Velmi rádi jsme proto přijali nabídku Goethe Institutu Pardubice a online se zúčastnili německého divadelního festivalu.

Naši studenti si vybrali představení „Voll vernetzt!“ mnichovského divadelního souboru Galli – Theater, který sice také do Pardubic přijet nemohl, ale místo toho hrál v domovském divadle v Mnichově. Představení bylo přenášeno živě prostřednictvím videokonference. Naše hra, stejně jako všechny ostatní, byla interaktivní: během představení se herci obraceli na diváky, kteří pak reagovali v chatu. I naši studenti tak měli vliv na to, jak se bude děj hry dále odehrávat.

V pohodlí svých domovů jsme tak v této divadelní hře sledovali osud hlavního hrdiny, chlapce, který je závislý na počítači, celé dny chatuje a hry hraje při každé příležitosti. Jednoho dne však vládu na ním převezme počítač a chlapce ovládá. Pouze s pomocí svého vnitřního hlasu, jedné kamarádky, a hlavně osobnímu setkání s ní se mu nakonec podaří odpojit se: GAME OVER!  

Jednodušší a pomalejší jazyk, aktuální téma, spád a interaktivita hry „Voll vernetzt!“ byly zárukou úspěchu a divadlo se nám velmi líbilo, což studenti vyjádřili i v závěrečném chatu s herci a Goethe Institutem, kdy oběma institucím vyjádřili srdečné poděkování za tuto mimořádnou akci.

Německý divadelní festival se v pardubickém Goethe Institutu koná pravidelně na podzim již od roku 2004. Navštěvují ho především školy, ale je přístupný a otevřený všem, kdo se zajímají o němčinu. Profesionální divadelní soubory z Německa prezentují své nejaktuálnější hry a zapojují do nich často i publikum. Cílem tohoto přístupu je posílit jazykové sebevědomí žáků a motivovat je k praktickému použití svých znalostí němčiny. Pro mnohé žáky je to první příležitost slyšet živou mluvenou němčinu.

Mgr. Pavel Pokorný

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)