Divadlo v anglickém jazyce

V pátek dne 26. listopadu 2021 studenti Gymnázia Chotěboř jeli na divadelní představení v angličtině The Stand In (Záskok) do Žižkovského divadla Járy Cimrmana v Praze.

Výlet jsme zahájili prohlídkou pražských památek. Průvodkyně nás zavedly na Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a do katedrály sv. Víta. Ukázaly nám také Prašnou bránu, Městskou knihovnu a rodný dům Jana Nerudy. Ke každé z památek nám řekly nové zajímavé informace. Prohlídku jsme ukončili na Náměstí Republiky, kde byl rozchod.

Po rozchodu jsme tramvají dojeli k Žižkovskému divadlu, kde se konalo divadelní představení. Jednalo se o hru Záskok od autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka v podání anglických profesionálních herců žijících v Čechách. Po celou dobu představení byly k dispozici titulky v angličtině pro lepší porozumění.

Hra se skládá ze tří částí: odborného semináře, předehry a samotné hry Vlasta. Představení Vlasta pojednává o dívce Vlastě, která má zdědit značný majetek po své matce. Točí se kolem ní dva nápadníci, Bárta a šikovatel Vogeltanz. Nakonec se zjistí, že Vlasta je muž. Celá hra byla vtipně pojata, takže se bylo čemu zasmát.

Výlet do Prahy jsme si jistě všichni užili. Doufáme, že v dalších letech budeme mít opět možnost jet na divadelní představení v anglickém jazyce.

 Simona Málková, Veronika Kopecká 2. A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)