Dívky z gymnázia hrají fotbal a vyhrávají

V základní sestavě fotbal hraje jedenáct hráček Nás jelo dvanáct. Dvanáct holek sesbíraných ze sekundy až kvarty, z nichž většina nikdy v životě nehrála opravdový fotbalový turnaj. Jely jsme na krajské kolo Coca Cola cupu. Unavené a ospalé jsme se od půl šesté ráno trmácely asi tři hodiny do Velké Bíteše. Zatímco ostatní týmy se již rozcvičovaly, my jsme je nenápadně pozorovaly a uvažovaly, jaké máme šance na vítězství.

V několika dalších minutách jsme již stály na hřišti proti sebevědomě vypadajícím holkám z Jihlavy. Jen se rozezněl zvuk oznamující začátek zápasu, už nám braly míč a draly se dopředu. Naštěstí se nám podařilo dostat míč na půlku soupeře a my daly první gól. Vzápětí letěl další míč do soupeřovy branky, vedly jsme dva nula. Náskok se nám podařilo udržet a ještě i zvýšit, vyhrály jsme 8:3. V šatně jsme se netrpělivě připravovaly na rozhodující zápas. Vítěz bere vše. Hrálo se proti Velké Bíteši, která již vloni postoupila z krajského kola a byla proto těžkým soupeřem. Jihlavu sice dívky z Velké Bíteše porazily, ale jen 2:0. Nám by pro výhru v turnaji stačila remíza. Nevěděly jsme, že to bude tak těžký a vyčerpávající zápas. V druhém poločase  již byly oba týmy vysíleny. Především díky naší nejlepší hráčce s číslem dva Kláře Bažoutové jsme sice vedly, ale vše mohlo být během minuty ztraceno. Tak se také stalo. Stačila chvilka nepozornosti a dvě minuty před koncem zápasu bylo vyrovnáno na dva dva.

Odpočítávaly jsme vteřiny. Ať už to skončí. Zvuk píšťaly oznámil konec. Vyhrály jsme. Jsme první v kraji Vysočina a postupujeme. V tak dobrý výsledek snad nikdo ani nedoufal. Spokojené a unavené jsme se šťastně vracely domů.