Dívky z gymnázia hrají fotbal a vyhrávají

V základní sestavě fotbal hraje jedenáct hráček Nás jelo dvanáct. Dvanáct holek sesbíraných ze sekundy až kvarty, z nichž většina nikdy v životě nehrála opravdový fotbalový turnaj. Jely jsme na krajské kolo Coca Cola cupu. Unavené a ospalé jsme se od půl šesté ráno trmácely asi tři hodiny do Velké Bíteše. Zatímco ostatní týmy se již rozcvičovaly, my jsme je nenápadně pozorovaly a uvažovaly, jaké máme šance na vítězství.

V několika dalších minutách jsme již stály na hřišti proti sebevědomě vypadajícím holkám z Jihlavy. Jen se rozezněl zvuk oznamující začátek zápasu, už nám braly míč a draly se dopředu. Naštěstí se nám podařilo dostat míč na půlku soupeře a my daly první gól. Vzápětí letěl další míč do soupeřovy branky, vedly jsme dva nula. Náskok se nám podařilo udržet a ještě i zvýšit, vyhrály jsme 8:3. V šatně jsme se netrpělivě připravovaly na rozhodující zápas. Vítěz bere vše. Hrálo se proti Velké Bíteši, která již vloni postoupila z krajského kola a byla proto těžkým soupeřem. Jihlavu sice dívky z Velké Bíteše porazily, ale jen 2:0. Nám by pro výhru v turnaji stačila remíza. Nevěděly jsme, že to bude tak těžký a vyčerpávající zápas. V druhém poločase  již byly oba týmy vysíleny. Především díky naší nejlepší hráčce s číslem dva Kláře Bažoutové jsme sice vedly, ale vše mohlo být během minuty ztraceno. Tak se také stalo. Stačila chvilka nepozornosti a dvě minuty před koncem zápasu bylo vyrovnáno na dva dva.

Odpočítávaly jsme vteřiny. Ať už to skončí. Zvuk píšťaly oznámil konec. Vyhrály jsme. Jsme první v kraji Vysočina a postupujeme. V tak dobrý výsledek snad nikdo ani nedoufal. Spokojené a unavené jsme se šťastně vracely domů.

Karolina Káňová (Kvarta)

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)