Do krajského kola dějepisné olympiády se probojovali dva zástupci naší školy, jeden z nižšího a jeden z vyššího gymnázia

Dne 18. ledna 2021 organizovalo havlíčkobrodské AZ centrum okresní kolo dějepisné olympiády. Letos poprvé probíhala soutěž online v kategorii pro druhý stupeň základních škol i pro střední školy. Naše gymnázium reprezentovalo šest studentů, tři z nižšího a tři z vyššího stupně studia.

 Zástupci naší školy se v tvrdé konkurenci neztratili. Marek Pavlíček z kvarty vybojoval první místo a postupuje do krajského kola. Jiří Němec také z kvarty získal bronzovou medaili, na postup to bohužel nestačilo. Viola Ruby Pejřimovská z tercie se umístila na pěkném 6. místě.

Ani starší nezůstali pozadu. Tereza Nesládková ze septimy získala 1. místo s postupem do krajského kola, Nicole Sturgis ze sexty skončila druhá a Klára Jana Furchová z 3. A třetí.

Název letošního ročníku je Labyrintem barokního světa, jedná se o události v rozmezí let 1556–1781. Kromě barokní kultury, náboženství, hospodářství a všedního dne se soutěž zabývá habsburskými panovníky v českých zemích v době předbělohorské, pobělohorské, Marií Terezií a Josefem II. Do soutěže jsou zařazeny otázky zabývající se interpretací historických textů, obrázků a fotografií, prací s mapou.

Postupující čeká další tvrdá práce, do krajského kola je třeba nastudovat nové materiály. Jde o odbornou literaturu, ale i o autentické historické texty, jako je např. Majestát Rudolfa II. nebo Toleranční patent Josefa II.

Všem zúčastněným žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, blahopřeji jim k dosaženým výsledkům a postupujícím, Terce a Markovi, přeji hodně sil při studiu odborné literatury a mnoho úspěchů v krajském kole.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)