Měsíc filmu na školách

I v letošním roce se naše škola přihlásila do projektu Měsíc filmu na školách, který je pod taktovkou Jednoho světa na školách – vzdělávacího programu společnosti Člověka v tísni. Mottem letošní ročníku je „Mladí proti komunismu“.
Měsíc filmu na školách
Školní promítání proběhlo v pátek 5.11. 2021. Studenti měli nejprve možnost vyslechnout si vzpomínky z dob vysokoškolského studia a počátku 90. let pí profesorky Lenky Bártové. Druhá část pátečního odpoledne byla věnována dokumentu Postavení mimo hru, snímku o dvojnásobných mistrech světa v ledním hokeji z let 1947 a 1949 a jejich následném zatčení a uvěznění pro špionážní činnost.
 
Měsíc filmu na školách 2021
 
Po celý listopad mají studenti možnost si prohlédnout plakátovou výstavu Stejné příběhy, jiná jména, jež poukazuje na podobnost osudů odpůrců komunismu v Československu s příběhy lidí ze současnosti v zemích postsovětském regionu, kteří se zasazují o dodržování lidských práv a demokracii. 
Stejně jako v loňském roce Jeden svět na školách pořádá čtyři online besedy. Nejen studenti, ale i široká veřejnosti může besedy sledovat online nebo ze záznamu. Termíny jsou 5., 9., 16. a 25. listopadu - vždy dopoledne v 10:00 nebo v 11:00. Další informace naleznete na níže uvedeném odkazu.
 
 
Michaela Frűhbauerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)