Postupujeme do národního kola dějepisné olympiády

Dne 17. a 18. března 2021 se pod taktovkou Domu dětí a mládeže Pelhřimov konalo krajské kolo dějepisné olympiády. Ve středu soutěžili mladší účastníci z druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, ve čtvrtek středoškoláci. Soutěž probíhala online formou jako schůzka v Microsoft Teams, soutěžící vyplňovali formuláře v Google Forms. Naše gymnázium reprezentovali dva zástupci, jeden z nižšího a jeden z vyššího stupně studia.

 Zástupci naší školy se v tvrdé konkurenci neztratili. Marek Pavlíček z kvarty vybojoval první místo a postupuje do národního kola. Navázal tak na úspěch Tomáše Patrika Peterky, který se národního kola zúčastnil před dvěma lety. V loňském školním roce byla soutěž bohužel po okresním kole zrušena a naši soutěžící nedostali možnost zabojovat o další postup. Ve starší kategorii soutěžila Tereza Nesládková ze septimy a umístila se na 18. místě z celkového počtu 27 účastníků.  

Téma letošního ročníku zní Labyrintem barokního světa, jedná se o události v rozmezí let 1556–1781. Pro Marka vítězství znamená tvrdou práci, je třeba nastudovat další odbornou literaturu, seznámit se se zněním patentů Josefa II. o zrušení nevolnictví a s tolerančním patentem, ale především napsat práci na téma Cesta barokního poutníka mým krajem a připravit k ní prezentaci.

Oběma zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, blahopřeji jim k dosaženým výsledkům a postupujícímu Markovi přeji hodně sil při studiu odborné literatury a tvorbě práce a mnoho úspěchů v národním kole.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)