Školení mladých řidičů Nehodou to začíná

Nehodou to začíná je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15–20 let. Je určen všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel. Této přednášky se 9. února 2021 v 9 hodin zúčastnili žáci z pěti škol, včetně tříd 3. A a septima našeho gymnázia. Měli jsme možnost sledovat zajímavý až zábavný pořad, využívající interaktivní prvky, které nás vtáhly do dění. Představení trvalo cca 80 minut.

Vzhledem k epidemiologické situaci se tento pořad konal online formou. Byl nám předem zaslán odkaz k vysílání a odkaz k interakci. Prostřednictvím mobilního telefonu jsme se připojili k interaktivní aplikaci Mentimeter, která nám umožnila průběžně reagovat na otázky, které kladli přednášející. Moderátorem a průvodcem pořadu byl Jiří Doležal, který si pozval hosty Martina Bednáře, DiS. (manažer projektu a dopravní expert), PhDr. Ivana Doudu (psycholog a drogový expert), Bc. Alana Mejstříka, DiS. (záchranář a expert na poskytování přednostní péče) a Ing. Ondřeje Rechnera (dopravní expert). Následně přednášející vybrali a zodpověděli naše dotazy, které byly odeslané prostřednictvím Q&A (otázky a odpovědi).

V pořadu jsme se seznámili s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky, viděli jsme simulace dopravních nehod a crashtesty.  Nejdříve jsme např. odpovídali na dotazy, kdo se vzadu v autě nepoutá, kdo se poutá občas, kdo vždy apod. a na obrazovce jsme svoje odpovědi viděli v podobě grafu. Pak jsme sledovali crashtest, co se stane při čelním nárazu, pokud cestující není vzadu ve vozidle připoután. Vyletěl dopředu, uhodil se do hlavy a počítač vyhodnotil jeho zranění jako smrtelné. Odborníci nám objasňovali také finanční náklady, které při nehodě vzniknou a kdo je zaplatí.

Já i mnoho mých spolužáků jsme toho názoru, že pořad „Nehodou to začíná“ byla skvělá volba a že opravdu začínající i budoucí řidič motorových vozidel by měl znát fakta, která byla řečena ve zmiňovaném pořadu. Tuto nabídku jsme velice ocenili, jelikož jsme ve věku, kdy si většina z nás řidičský průkaz dělá nebo v nejbližší době dělat bude. Naše hodnocení je pozitivní a rozhodně tento pořad doporučujeme.

Za třídu 3. A Vanda Ronovská

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)