Soutěž Lidice pro 21. století – postupujeme do národního kola

Památník Lidice vyhlásil letos již 16. ročník vědomostní soutěže Lidice pro 21. století. Naše škola se přihlásila poprvé. Měli jsme zástupce v obou kategoriích, v kategorii do 15 let soutěžilo 12 žáků, v kategorii od 15 do 19 let 16 studentů. Velmi mě potěšilo, jak velký zájem je mezi našimi žáky o moderní dějiny.

Všichni soutěžící museli v prvním kole vyplnit vědomostní test, týkající se druhé světové války, nacismu, holocaustu, odkazu Lidic, a napsat esej na zadané téma. Pouze dvacet jedna nejúspěšnějších soutěžících z každé kategorie postoupilo do finálového kola, kde je opět čeká vědomostní test a písemná práce.

V první kategorii se bohužel nikdo z našich soutěžících neprobojoval do národního finále, i když eseje našich žáků byly velmi zajímavé a některé z nich i poměrně originální.

Druhá kategorie pro nás dopadla podstatně lépe. Do finálového kola soutěže se probojovaly čtyři naše studentky: Adriana Dvořáková (ze sexty), Klára Jana Furchová, Anna Rutschová (obě ze 3. A) a Dominika Trtíková ze septimy.

Všem studentkám srdečně blahopřeji, děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy a v národním kole jim přeji hodně úspěchů.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)