Studentské volby 2021 - výsledky

Studentských voleb se studenti Gymnázia Chotěboř zúčastnili již po několikáté. Letošní rok se konaly volby do Poslanecké sněmovny.
Studentské volby 2021 - výsledky

Volit mohou všichni studenti starší patnácti let. I přesto, že volební účast na našem gymnáziu nebyla vysoká - 37, 14 %, volby dopadly podobně jako na jiných školách v České republice. Celkově nejvyšší počet hlasů u nás získala koalice Piráti a Starostové, čímž se odlišujeme od ostatních gymnázií, kde nejvyšší počet hlasů získala koalice  SPOLU - ODS, KDU – ČSL a TOP 09, která u nás obsadila místo druhé. Pomyslnou třetí příčku získalo hnutí ANO 2011. Volby jsou v podstatě simulací skutečných voleb, studenti vybírali jednu volební stranu nebo hnutí a svůj hlas vhodili do připravené urny. Ve škole byla ustanovena volební komise, jejímž cílem bylo dohlížet nad průběhem voleb a poté hlasy sečíst a odeslat organizátorům. Letošní volby si vzali na starosti členové školní skupiny AI, konkrétně studentky třídy oktáva.

Celorepublikové výsledky naleznete těchto na webových stránkách: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb  

Mgr. Michaela Frűhbauerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)