PRIMA NA EXKURZI V ÚDOLÍ DOUBRAVY

Dne 23. září jsme podnikli v rámci TÝDNE KRAJE VYSOČINA výpravu do Údolí Doubravy. Výlet nás moc bavil, naučili jsme se spoustu nových věcí. Byl to prostě PRIMA DEN.
PRIMA NA EXKURZI V ÚDOLÍ DOUBRAVY

Dne 23. září jsme podnikli v rámci TÝDNE KRAJE VYSOČINA výpravu do Údolí Doubravy. Ráno jsem se s celou naší třídou sešli na vlakovém nádraží v Chotěboři, odkud jsme odjeli vlakem do Bílku. Zde nám paní profesorky řekly, že se budeme zastavovat u každé informační tabule, abychom se toho co nejvíce dozvěděli.                                                                                  

Na jedné z těchto informačních tabulí jsme se dozvěděli o zajímavém živočichu chrostíkovi velkém (phryganea grandis). Chrostík má moc zajímavou larvu, která si vytváří domeček ze všeho, co má zrovna kolem sebe, např. z kamínků, větviček, hlíny nebo písku.

Také jsme viděli spoustu dalších živočichů (raka říčního, rosničku zelenou), hub (hřiba smrkového, muchomůrku zelenou a červenou) a lišejníků (terčovku bublinatou nebo biaforu lucidu). Před výstupem na Sokolohrady jsme zahlédli vydru říční.

Na Sokolohradech, Čertově stolku a jiných zajímavých místech jsme si ve skupinkách vyprávěli různé pověsti. Naše cesta vedla dále k Hornímu mlýnu. Cestou jsme míjeli památník padlých skautů. Dále jsme šli ke kapli sv. Anny. To už se blížil konec naší cesty. Všichni vyčerpaní a hladoví jsme šli do jídelny a dali si dobrý oběd.

Výlet nás moc bavil, naučili jsme se spoustu nových věcí. Byl to prostě PRIMA DEN.

Prima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)