Tradiční akce – „Zasaď si svůj strom“

Tradiční akce – „Zasaď si svůj strom“

 

V úterý 6. října jsme se s naší třídou prima zúčastnili programu „Zasaď si svůj strom“. Akce se konala v Sobíňově, kam jsme dojeli vlakem. Dále jsme pokračovali pěšky do nedalekého lesa. Tam nás přivítali pracovníci společnosti Lesy ČR. V úvodu nás seznámili s aktuální problematikou českých lesů a jejich obnovou. 

Poté jsme se rozdělili do 3 pracovních skupin po deseti. Skupiny pracovaly na svých stanovištích pod vedením zkušených lesníků. Ti nám nejprve ukázali, jak máme stromy vysadit. Poté jsme se mohli do sázení pustit i my sami. Jedna skupina sázela smrky a olše, další skupina buky a poslední skupina jedle. K tomu jsme si rozdělali oheň, který jsme museli celou dobu udržovat, což se nám velmi líbilo. O přestávce jsme si nad ním opekli ke svačině špekáčky a s velkou chutí je snědli. Po příjemně stráveném odpočinku a chutné svačině jsme se s kuráží pustili do další práce, abychom dokončili náš úkol. V některých chvílích jsme měli těžké podmínky pro sázení (půdu s kořeny nebo kamením), ale zvládli jsme to! Za dobře vykonanou práci jsme dostali ptačí krmítko do naší školní přírodní zahrady (starší studenti si odnesli ještě ptačí budku). Unaveni, ale spokojeni s naší prací jsme se vrátili odpoledním vlakem zpátky do Chotěboře.

Zasaď strom 2020 - prima

Většina z nás sázela stromky poprvé.  Výlet se nám moc líbil i proto, že jsme ho strávili jinak než ve školních lavicích.

Prima

V odpoledních hodinách se do sázení se stejným nasazením pustili starší studenti kvinty z Ekoklubu Gymnázia Chotěboř, aby i oni, dobrovolně a ve svém volném čase, přispěli k obnově našich, tolik zkoušených lesů. Všem studentům bychom chtěly moc poděkovat, jak za skvěle odvedenou práci, tak za výbornou reprezentaci naší ekoškoly!       

Jak je vidět, i v době, kdy není nic jako dřív, jsme dokázali pokračovat v tradici sázení Lesa Gymnázia Chotěboř, kterou založily ve školním roce 2019/2020 tehdejší třídy 1. A a prima se svými třídními učiteli Mgr. Miloslavem Pátkem a Mgr. Pavlem Pokorným. Jsme rádi, že v letošním školním roce se přidala „nová“ prima s Mgr. Veronikou Kudrnkovou. Moc doufáme a přejeme si, abychom mohli pokračovat i v následujícím školním roce.

Zasaď strom 2020 - kvinta

Děkujeme pracovníkům Lesní správy Ledeč nad Sázavou, Ing. Josefu Pilařovi, Ing. Gabriele Vichrové, Ing. Nikol Zmekové, Danielovi Filipovi, Bc. Radce Slezákové a dále panu Otovi Křivohlavému a Jiřímu Popelovi z Lesní společnosti Ledeč nad Sázavou, a.s. Bez jejich pomoci a odvahy v těchto „těžkých časech“ by akce vůbec nebyla.

Mgr. Eva Jirsová a PaedDr. Marcela Chalupová

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)