Tříčlenný tým studentů z kvinty Gymnázia Chotěboř obsadil 4. místo v národním kole lesnické soutěže YPEF

Po absolvování okresního a krajského kola jsme se my, Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček (náhradník za Patra Prokše), probojovali až do národního kola soutěže YPEF, která se letos konala ve dnech 15. a 16. září v zámku Kostelec nad Černými lesy a jeho okolí. Areál patří Lesnické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Soutěžili jsme zde celkem dva dny.

Ve středu jsme přednášeli obsáhlou prezentaci v angličtině na téma cizokrajných druhů dřevin při obnově našich lesů a také vyplňovali složitý soutěžní test v angličtině, který prověřil naše znalosti o evropských lesích.

Čtvrtek byl pak ve znamení poznávačky, kterou jsme absolvovali ve zdejším arboretu nedaleko od krásného zámku, na kterém jsme také bydleli.

Odpoledne, po projevech několika významných osobností z lesnického oboru, nám bylo oznámeno, že jsme se umístili na krásném čtvrtém bramborovém místě v mladší kategorii.

Soutěž se nám líbila a tyto dva dny jsme si společně s paní profesorkou Mgr. Evou Jirsovou užili naplno a budeme se snažit, abychom se příště umístili ještě výše.

Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)