Úspěchy mladých biologů v roce covidu

Podivný školní rok se blíží do cílové rovinky, a tak nastává čas bilancovat, jak se nám v něm podařilo splnit studijní úkoly a jak jsme byli úspěšní v porovnání s ostatními školami.

V biologii jsme rozhodně nezaháleli, veškeré učivo bylo probráno, seminární práce obhájeny, praktická cvičení splněna, s čistým štítem můžeme vyrazit na prázdniny!

Někteří studenti se opět pustili do náročné přípravy a vstoupili do bojů se svými vrstevníky v mnoha biologických a ekologických soutěžích. Průběžně jsme vás s jejich výsledky seznamovali a sledovali jejich postup do vyšších kol.

Ani zde se neztratili, právě naopak. Jirka Němec z kvarty v krajském kole Geologické olympiády obsadil skvělé třetí místo a společně s Matějem Kocourkem a Petrem Prokšem zvítězili v regionálním kole (Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj) soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích a v září budou hájit naše barvy v kole národním. Jejich starší spolužáci – Lenka Dejmalová, Vendy Pekařová a Lukáš Křivský – v tomto kole ztratili pouhý jeden bod a ten je připravil o vítězství a postup. V Biologické olympiádě se v krajském kole prosadila Johanka Kramářová ze sekundy a skončila na krásném třetím místě.

Velkým úspěchem skončilo národní klání ve Středoškolské odborné soutěži pro trio Michal Pavlas, Lenka Tlapáková a Adam Smutný, které zde vybojovalo se svou prací „Městské květnaté louky v Chotěboři“ krásné sedmé místo, a navíc získali Cenu předsedy Zemědělské společnosti při ČZU v Praze za řešení aktuálního problému. Práce Lenky Dejmalové a Nikoly Sekerové na téma „Pekelská štola - možné riziko pro ŽP“ skončila v krajském kole na pěkném, ale nepostupovém druhém místě.

Ani naši benjamínci nechtěli zůstat pozadu na oblíbené soutěži Zlatý list, jejíž krajské kolo proběhlo v příjemném prostředí jihlavské zoologické zahrady. Starší tým vybojoval výborné druhé místo, mladší byli třetí. Obě družstva získala zajímavou exkurzi do přírodního parku UnterWasserReich v Dolním Rakousku, kam se společně s ostatními úspěšnými soutěžícími podíváme v září.

Všem studentům, kteří se snaží získávat nové znalosti nad rámec svých povinností a připravují se na nejrůznější soutěže moc děkujeme.  Blahopřání patří těm nejúspěšnějším, kteří skvěle reprezentují nejen naši školu, ale také město, nebo i Kraj Vysočinu. Ať se vám daří i v roce následujícím. Hezké prázniny!

Mgr. Eva Jirsová a Mgr. Irena Žáková – učitelky biologie

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Studentská firma
Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)