Velký úspěch v národním kole soutěže Památníku Lidice

Naše škola se v tomto roce poprvé přihlásila do soutěže Lidice pro 21. století, vyhlašované Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Letos probíhá již 16. ročník. Soutěž se, jak napovídá název, věnuje období druhé světové války, nacismu a holocaustu.

Z naší školy se zapojilo 28 žáků, a to z nižšího i vyššího gymnázia. V mladší kategorii do finálového kola nepostoupil nikdo, ve starší kategorii postoupily mezi 21 finalistů hned čtyři studentky, a to Adriana Dvořáková (ze sexty), Klára Jana Furchová, Anna Rutschová (obě z 3. A) a Dominika Trtíková (ze septimy). A tak jsme s napětím očekávali vyhlášení výsledků národního kola. A nebyli jsme zklamaní.

Anna Rutschová (z 3. A) se umístila na třetím místě v národním finále soutěže. Adriana Dvořáková (ze sexty) získala v národním kole cenu poroty za literární práci.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění proběhne v září 2021 v Památníku Lidice. Oceněné literární práce soutěžících budou zveřejněny na webových stránkách soutěže www.lidice21.cz.

Velice mě těší zájem našich studentů o moderní dějiny i jejich ochota udělat něco navíc. Všem, kteří se do soutěže zapojili, děkuji za účast. Aničce a Adrianě gratuluji k jejich úspěchu, děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy a přeji jim, aby se jim v životě vždy všechno vydařilo tak, jako se jim povedla tato soutěž. Dále pevně doufám, že se příští rok najde zase dostatek nadšenců a budeme se moci jako škola do soutěže opět přihlásit.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)