Zlatý Pohár rozhlasu pro děvčata z Gymnázia Chotěboř.

První místo v krajském kole Sportovní ligy základních škol v lehké atletice letos vybojovala pětice dívek ze tříd kvarta a tercie chotěbořského gymnázia v úterý 25. května v Třebíči. Klára Bažoutová (na fotce stojí vpravo) vyhrála běh na 60m výkonem 8,11 s a zlatou medaili získala i za 5,23 m ve skoku dalekém. Byla také členkou naší vítězné štafety na 4x60 m a s celkovým ziskem 2113 bodů s velkým náskokem nejlepší v kategorii starších žákyň v kraji Vysočina. Zlato ve skoku vysokém vybojovala Bára Žemličková (klečí vpravo) vynikajícím výkonem 152 cm. K celkovému vítězství přispěly i další členky týmu Zuzka Pfefferová (uprostřed), Soňa Nekovářová (stojí vlevo) a Eliška Ondráčková (klečí vlevo).

Účast v krajském kole si děvčata zajistila vítězstvím v kole okresním v Havlíčkově Brodě. Starší žáci zde skončili těsně druzí, v kategorii mladších se týmy dívek i chlapců umístily shodně na čtvrtých místech. Všem reprezentantům gymnázia děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho sportovních i studijních úspěchů.